bin

Tento ocelový most přes řeku Svratku stojí v Borači už 107 let. Eiffelovka byla znýtována o 21 let dříve.

tulačka
právě za kopcem Křivoš zapadalo prosincové sluníčko, teplota kolem nuly a kousek od polní cesty směrem k lesu mě zlákal pěkně nasvícený starý včelí úl. Když jsem se k němu přiblížil, tak se zrovna vracely poslední dělnice. Než jsem si vše stačil nachystat, zmizely za česnem a já potom dlouho čekal na poslední tulačku.. :)

čtvercový úsměv
Pokud jste se usmáli, tak jste asi ten čtvercový úsměv taky objevili :) Smích a úsměv jsou brány, jimiž se dá do člověka propašovat mnoho dobrého..

portrét hraběte Frňáka

mimikry

vrátný v penzi
..některé rezatiny nezaujmou a i tento zničený zámek nebyl na první pohled moc fotogenický. Našel jsem ho na brance u západní stěny kláštera Porta coeli a najednou jsem si uvědomil, kolik nespočetných lidí se muselo opřít o tu kliku, kteří zavítali za hradby tohoto místa s bohatou historií a kdyby mohl, určitě by vyprávěl hodně zajímavých příběhů..

přístav vzpomínek
Vzpomínky mohou být různé.., ale pokud se nám vybaví vzpomínka při pohledu na něco, co je krásné, většinou si připomeneme i ty které milujeme ;)

dlouhá cesta

neslušný návrh..

Navždy poprvé

Navždy podruhé

probuzený hlídač :)

v řece zapomnění
..měli bychom se poučit se z chyb našich předků.., ale v této písničce od Jarka je toho mnohem víc..
"www.Řeka zapomnění"

McZobák

snoubení času
Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme. Seneca

zapomenutá
Pro mnohé asi neznámá stahovací roleta před krámkem, nejspíš z první republiky. Chodil jsem kolem ní snad dvacet let a teprve nedávno jsem ji objevil. Asi čekala až dozraje do mých ulovených rezatin :)

Vilík ve vaně pod vodou :)

rezavou cestou
Pod jižní branou hradu Veveří jsou dva zdevastované skleníky, kde si našli zázemí nejen tyto ploštice. Hrad se pomalu obléká do nového kabátu a snad se i tyto skleníky dočkají obnovy. O nechtěnou reklamu hradu a jeho okolí se postaral jeden pornofilm, kdy se hlavní scéna odehrála v prostorách skleníku za touto rezavou konstrukcí. Je vidět, že už toho zažil hodně :).

kýblovka

rezožrout plechový

partnerský trojúhelník v počátku
Líbí se mi jeden citát od Miroslava Horníčka: "milostný trojúhelník může existovat jen tehdy, když je jeden úhel tupý".. ;)

přátelé
"Přátelství je součást lidského štěstí." Jan Werich

železná opona
Začala se budovat už od roku 1948 a neprostupnou se stala po roce 1953. Používal se systém tří plotů z ostnatých drátů, kdy první byl vysoký zhruba dva metry, další plot pak byl nabitý vysokým napětím a třetí měl bránit zvěři, aby se nedostala k plotu pod napětím. Mezi ploty bylo navíc zorané pásmo v šíři asi 20 metrů, aby se daly okamžitě odhalit případné stopy. Červenáčka na snímku čekají už jen 2 poslední kilometry k hranici.. Dnes si na tuto dobu již málokdy vzpomeneme a chci věřit, že se nikdy nevrátí. Když tak ale pozoruji, co se kolem nás děje a kam to spěje, možná, že to časem budu vidět jinýma očima..

error: Content is protected !!